Fermuar ile Neler Yapabilirsiniz?

Sizce fermuar sadece giyim aksesuarı olarak mı kullanılır? Alışılagelmiş olarak fermuar yalnızca mont, çanta, ayakkabı, çadır gibi alanlarda kullanıldığını biliyoruz. Fermuar standart olarak yalnızca iki kumaş parçasını bileştirmek ve kapatmak için kullanılmıyor. Fermuarı hayal gücü ile birleştiren insanlar için fermuar yalnızca bir giyim aksesuarı değildir başlı başına bir aksesuar olarak kullanılabilir. Özellikle hobi olarak tasarım yapan ve yaptığı tasarımları kullanan, sevdikleriyle paylaşan veya satışını yapan insanlar bulunmaktadır. Kendine yarattığı kısıtlı zaman diliminde keyifli vakit geçirmek için hobi olarak el uğraşlarına merak saran ve bu işten ciddi miktarda gelir elde eden insanların fermuar ile nasıl harikalar yarattığına gelin birlikte bakalım;

Fermuardan Çanta Yapılır Mı?
Çantalarımızda fermuar kullanıyoruz ancak fermuardan çanta yapabilir miyiz? Küçük hamleler ile fermuardan kullanışlı bir çanta veya kalemlik yapabilirsiniz. Fermuarlar farklı uzunlukta olabilir. Sizin öncelikle ihtiyacınız olan çanta boyutunu seçmeniz gerekecek ve buna uygun olarak fermuar uzunluğunu belirlemeniz gerekecektir. İstediğiniz uzunluktaki fermuarları temin ettikten sonra çantanızın yapımına başlayabilirsiniz. Fermuardan çanta yaparken fermuarların şerit kısımları art arda dikilerek ayrı ayrı bulunan tüm fermuarlar birleştirilerek çanta haline getirilir. İsterseniz küçük el çantası yapabilir isterseniz uzun fermuar alarak büyük kol çantası dikebilirsiniz.

Fermuardan Bileklik ve Kolye Yapımı

Fermuarı bileklik ve kolye olarak kullanmayı hiç düşündünüz mü? Maharetli eller ile birleşen fermuardan özel günlerimizde ve günlük hayatımızda kullanabileceğimiz farklı tasarımlara sahip kolye ve bileklik yapabilirsiniz. Fermuardan bileklik yapabilmek için ihtiyacınız olan bir fermuar ve eski bilekliklerinizden kalan klipsler olaraktır. İsterseniz bilekliğinizi süslemek için zincir veya zımba kullanabilirsiniz. O zaman başlayalım; Öncelikle fermuarın alt ve üst kısımlarına klipslerini resimde olduğu şekilde takmalısınız. Renk renk fermuarlardan bileğinize farklı bileklikler yapabilirsiniz.
Metal fermuarın şeritlerini keserek oluşturabileceğiniz değişik ve göz alıcı bir kolyeyi sizde evinizde kolaylıkla yapabilirsiniz. Dikkat ederseniz kolye yapımında kullanılan fermuarın iki tane kürsörü bulunuyor. Eğer ki bu fermuardan almak isterseniz bu fermuar M8 kombi metal fermuar tipidir. Bu şekilde arama yaparsanız daha rahat bulabilirsiniz.

Fermuar ile Yapılan Süsleme Örnekleri
Fermuarı süsleme eşyası olarak da kullanabileceğinizi biliyor musunuz? Resimde gördüğünüz kavanozların dış kısımları fermuarın dişli kısımları ile kaplanmış ve özgün bir tasarım ortaya çıkmış. Sizde evinizde kullandığınız kalemlik, kavanoz, biblo gibi eşyalarınızın etrafını fermuar ile kaplayarak farklı tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz. Hobi olarak gerçekleştirdiğiniz bu işlemlerden ileride kazanç elde edebileceğinizi unutmayın. Eğer ki evinizde fermuarlar ile çanta, bileklik, kolye ve süslemeler yapıyorsanız alacağınız fermuarları toptan olarak almanız size yarar sağlayacaktır. Toptan fermuar almak isterseniz Fermuar.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Comment